Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)„Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim” » Teczki (jednostki archiwalne)

Teczki (jednostki archiwalne)
Państwowe Gimnazjum w Sępólnie Krajeńskim rozpoczęło nauczanie 15 października 1945 roku. Gimnazjum zostało przemianowane na 4-letnie liceum ogólnokształcące w 1948 roku. Szkoła w takiej postaci funkcjonowała do roku 2002, kiedy to Liceum zostało zamienione w 3-klasową, profilowaną szkołę ponadgimnazjalną. Początkowo siedzibą szkoły był budynek przy ulicy Jeziornej. W 1974 roku szkoła przeniosła się do nowego gmachu przy ulicy Młyńskiej, który stanowi jej siedzibę do dnia dzisiejszego. W kolekcji znajdują się materiały dotyczące funkcjonowania sępoleńskiego liceum. Materiał został umieszczony w teczkach tematycznych. Budynkowi szkolnemu przy ulicy Jeziornej poświęcono oddzielną teczkę w kolekcji "Sępólno Krajeńskie- miasto i jego okolice" w zbiorze tematycznym. Zainteresowanym historią Sępólna Krajeńskiego zalecamy zapoznanie się z kolekcjami poświęconymi miastu, dostępnymi w zbiorze środowisk oraz tematycznym.
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.