Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)„Lutówko- wieś, jej mieszkańcy i ich życie” » Teczki (jednostki archiwalne)

Teczki (jednostki archiwalne)
W kolekcji znajdują się materiały związane z mieszkańcami wsi Lutówko i samą wsią (obejmujące głównie lata II RP). Archiwalia dokumentują przede wszystkim życie codzienne mieszkańców- prace polowe, spacery, zabawy, życie towarzyskie itp. Materiał został podzielony na teczki tematyczne. Spośród nich teczka "Wieś i jej okolice" dotyczy samej wsi i jej okolic (budynki, kapliczki, przyroda itp.), a w teczce "Mieszkańcy wsi" znajdują się fotografie portretowe i grupowe mieszkańców. Z Lutówkiem wiążą się także inne kolekcje: "Nadleśnictwo Lutówko", "Szkoła Podstawowa w Lutówku" (obydwie w zbiorze środowiska) oraz kolekcja osobowa "Marian Przewoski" (w zbiorze osoby).
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.