Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kartografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)„Zdjęcia lotnicze” » Teczki (jednostki archiwalne)

Teczki (jednostki archiwalne)
Zbiór kilkunastu zdjęć lotniczych Sępólna Krajeńskiego i okolic, wykonanych z niemieckiego samolotu wojskowego 20 lutego 1945 roku (lot nr 2977, odbyty między godz. 11.40 a 12.30; lot rozpoczął się kilka kilometrów na południe od Wałcza i przebiegał początkowo na wschód w stronę Piły, następnie na północny wschód w stronę Człuchowa, wreszcie na południowy wschód w kierunku Sępólna Krajeńskiego). Każde ze zdjęć obejmuje obszar ok. 2 x 2 km w terenie (skala: 1:7.000). Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej w Sępólnie Krajeńskim dzięki uprzejmości Instytutu Herdera w Marburgu posiada skany kilkunastu zdjęć wykonanych między Płociczem a Niechorzem. Zainteresowanych cyfrowymi kopiami zdjęć prosimy o kontakt z działem kartograficznym Instytutu Herdera w Marburgu: https://www.herder-institut.de/servicebereiche/kartensammlung.html
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.