Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)„Sępólno Krajeńskie- mieszkańcy i ich życie” » Teczki (jednostki archiwalne)

Teczki (jednostki archiwalne)
W kolekcji znajdują się materiały dotyczące mieszkańców Sępólna Krajeńskiego i ich życia codziennego. Są to głównie fotografie, których głównym tematem jest człowiek (np. fotografie portretowe czy zdjęcia rodzinne). Innymi słowy znajdują się tutaj archiwalia o bardziej prywatnym charakterze, dla których nie można było stworzyć oddzielnych kolekcji w zbiorze osób. Archiwalia zostały przydzielone do teczek, grupujących materiał chronologicznie. Archiwalia dotyczące działalności organizacji i stowarzyszeń znajdują się w kolekcji "Organizacje i stowarzyszenia Sępólna Krajeńskiego". Archiwalia dotyczące ważnych wydarzeń w dziejach miastach i obchodów świąt państwowych znaleźć można w kolekcji "Sępólno Krajeńskie- ważne wydarzenia, uroczystości i obchody świąt państwowych". Przejawom życia religijnego i działalności sępoleńskiej parafii, a także działalności sępoleńskich szkół i instytucji poświęcone są odpowiednie kolekcje w zbiorze środowisk. Ponadto mieszkańcom miasta, dla których udało się zebrać większą ilość materiałów, poświęcone są odpowiednie kolekcje w zbiorze osób.
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.