Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)„Sępólno Krajeńskie- ważne wydarzenia, uroczystości i obchody świąt państwowych” » Teczki (jednostki archiwalne)

Teczki (jednostki archiwalne)
W kolekcji znajdują się materiały związane z ważnymi wydarzeniami, uroczystościami i obchodami świąt państwowych. Archiwalia dotyczą lat 1918-89. Zostały one umieszczone w teczkach tematycznych, nazywanych ze względu na nazwę świąt i uroczystości, bądź ze względu na wydarzenie. Archiwalia pojedyncze albo takie, których nie można przyporządkować do innych teczek, umieszczono w teczkach "Różne, lata 1945 - 1989" i "Różne, lata 1918 - 1939". Archiwalia dotyczące świąt kościelnych i wydarzeń o charakterze religijnym znajdują się w kolekcji "Parafia pw. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim". Archiwalia dotyczące świąt szkolnych i wydarzeń organizowanych czy współorganizowanych przez szkołę (np Szkoła Powszechna w Sępólnie i Święto lasu i sadzenia drzew w 1933 roku), w których udział brali uczniowie tej szkoły, znajdują się w kolekcjach szkół w zbiorze środowiska.
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.