Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)„Lutowo- wieś, jej mieszkańcy i ich życie” » Teczki (jednostki archiwalne)

Teczki (jednostki archiwalne)
W kolekcji znajdują się materiały związane z mieszkańcami wsi Lutowo i z samą wsią. Archiwalia, głównie fotografie, pochodzą z lat 1920-89. Zostały one umieszczone w odpowiednich teczkach tematycznych, z których większość dotyczy określonych przejawów ludzkiej działalności. Wyjątkami są teczki "Kościół parafialny" i "Budynki", dotyczące wyłącznie budowli, oraz teczka "Mieszkańcy wsi", będąca zbiorem fotografii portretowych i grupowych mieszkańców. Zainteresowanych działalnością kościoła katolickiego w Lutowie zapraszamy do zapoznania się z kolekcją "Parafia pw. św. Wawrzyńca w Lutowie", znajdującą się w zbiorze środowiska. Z Lutowem wiąże się również kolekcja osobowa "Irena Nikel", znajdująca się w zbiorze osobowym archiwum, a także kolekcja "Szkoła Podstawowa w Lutowie", umieszczona w zbiorze środowiska.
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.