Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Sępólno Krajeńskie- ważne wydarzenia, uroczystości i obchody świąt państwowych” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Sępólno Krajeńskie i okolice w czasie II wojny światowej”

 

Grupa Polaków bezpośrednio przed wywózką do Generalnej Guberni

Kolekcja (zbiór/zespół): Sępólno Krajeńskie- ważne wydarzenia, uroczystości i obchody świąt państwowych, Słowa kluczowe: Centrala Przesiedleńcza w Gdańsku, Sępólno Krajeńskie, II Wojna Światowa, wywózka, Generalna Gubernia


Grupa Polaków bezpośrednio przed wywózką do Generalnej Guberni. Zbiórkę urządzono przed salą gimnastyczną przy ulicy Jeziornej. Wśród wywożonych dostrzec można żołnierza w czarnym mundurze. To SS-man, prawdopodobnie kierujący wywózką. Centrala Przesiedleńcza w Gdańsku w dniach 9 i 10 stycznia 1941 roku zadecydowała o wydaleniu z miasta około 300 Polaków.


Nazwa dokumentu: Grupa Polaków bezpośrednio przed wywózką do Generalnej Guberni
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Sępólno Krajeńskie- ważne wydarzenia, uroczystości i obchody świąt państwowych
Teczka (jednostki archiwalna): Sępólno Krajeńskie i okolice w czasie II wojny światowej
Numer ID: CATL 14 C / 4.4.2
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Sępólno Krajeńskie
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępnił Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Centrala Przesiedleńcza w Gdańsku, Sępólno Krajeńskie, II Wojna Światowa, wywózka, Generalna Gubernia
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Sępólno Krajeńskie i okolice w czasie II wojny światowej"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.