Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Sępólno Krajeńskie- ważne wydarzenia, uroczystości i obchody świąt państwowych” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Sępólno Krajeńskie i okolice w czasie II wojny światowej”

 

Młodzież polska i jeńcy wojenni pracujący razem w jednym z niemieckich gospodarstw

Kolekcja (zbiór/zespół): Sępólno Krajeńskie- ważne wydarzenia, uroczystości i obchody świąt państwowych, Słowa kluczowe: 20 w., lata 40., II Wojna Światowa, gospodarstwo rolne, jeńcy wojenni, robotnicy przymusowi, okupacja


Młodzież polska i jeńcy wojenni w czasie okupacji pracujący razem w jednym z niemieckich gospodarstw. Miejsce wykonania zdjęcia- nieznane (najprawdopodobniej Sępólno Krajeńskie bądź któraś z okolicznych wsi). Paweł Kalinowski, kierownik Szkoły Powszechnej w Sępólnie Krajeńskim, w kronice placówki napisał na ten temat następujące słowa: "Niemcy za każde zbliżenie się Polaków do jeńców ostro karali, a jednak nadarzyła się sposobność wymiany myśli i podarków nawzajem."


Nazwa dokumentu: Młodzież polska i jeńcy wojenni pracujący razem w jednym z niemieckich gospodarstw
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Sępólno Krajeńskie- ważne wydarzenia, uroczystości i obchody świąt państwowych
Teczka (jednostki archiwalna): Sępólno Krajeńskie i okolice w czasie II wojny światowej
Numer ID: CATL 14 C / 4.4.4
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępnił Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: 20 w., lata 40., II Wojna Światowa, gospodarstwo rolne, jeńcy wojenni, robotnicy przymusowi, okupacja
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Sępólno Krajeńskie i okolice w czasie II wojny światowej"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.