Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Wydarzenia i uroczystości szkolne”

 

Otwarcie ogródka szkolnego przy Szkole Powszechnej w Sępólnie Krajeńskim

Kolekcja (zbiór/zespół): Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, Słowa kluczowe: ks. Grudziński, Szkoła Powszechna, Sępólno Krajeńskie, szkolnictwo, święto sadzenia drzew, lata 30.


Sadzenie drzew w dopiero co otwartym ogródku szkolnym przy Szkole Powszechnej w Sępólnie Krajeńskim. Paweł Kalinowski, kierownik szkoły, tak opisał to wydarzenie na kartach kroniki: "Dzięki przychylności i pomocy ze strony X. Prob. Grudzińskiego, Rady Parafialnej, dzierżawcy probostwa p. Czarneckiego, Zarządu Miasta i Opieki Szkolnej szkoła tutejsza ma ogród szkolny. Opieka Szkolna wydzierżawiła 1/4 ha ziemi od p. Cz. na ogród szkolny. Zarząd Miejski dostarczył 12 robotników, którzy od 15. III. do 4.4. na tej ziemi przeprowadzili regulówkę, ca. 25 fur mierzwy dostarczyli ojcowie rodziny dzieci szkolnych. W dniu 9.4. odbyło się święto sadzenia drzew, do ogródka zasadzono 14 drzew owocowych, kilkanaście krzewów agrestu, świętojanek i malin, na około ogródka zasadzono 600 świerków jak i żywopłot." Na zdjęciu oprócz uczniów widoczny jest ks. proboszcz Grudziński (stoi pośrodku, w kapeluszu i z dobrze widoczną koloratką).


Nazwa dokumentu: Otwarcie ogródka szkolnego przy Szkole Powszechnej w Sępólnie Krajeńskim
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
Teczka (jednostki archiwalna): Wydarzenia i uroczystości szkolne
Numer ID: CATL 14 B / 22.5.2
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1934-04-09
Wytwórca: Szkoła Powszechna w Sępólnie Krajeńskim
Miejsce wytworzenia: Sępólno Krajeńskie
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępnił Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: ks. Grudziński, Szkoła Powszechna, Sępólno Krajeńskie, szkolnictwo, święto sadzenia drzew, lata 30.
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Wydarzenia i uroczystości szkolne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.