Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Wydarzenia i uroczystości szkolne”

 

Uczniowie Szkoły Powszechnej w Sępólnie Krajeńskim podczas obchodów 10-lecia LOPP

Kolekcja (zbiór/zespół): Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, Słowa kluczowe: szkolnictwo, Sępólno Krajeńskie, Szkoła Powszechna, LOPP, lata 30., Tydzień Lotniczy, ul. Jeziorna


Uczniowie Szkoły Powszechnej w Sępólnie Krajeńskim podczas obchodów 10-lecia LOPP i "Tygodnia Lotniczego". Widoczny na zdjęciu model samolotu został własnoręcznie wykonany przez dzieci. Fotografię wykonano przy budynku szkolnym na ulicy Jeziornej. LOPP, czyli Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej, była paramilitarną organizacją o masowym charakterze, utworzoną w 1928 roku poprzez połączenie Ligi Obrony Powietrznej Państwa (utworzonej w 1923 roku) oraz Towarzystwa Obrony Przeciwgazowej (założonego w 1922 roku). Mamy więc tutaj do czynienia z pewną nieścisłością, gdyż w czasie, w którym zostało zrobione zdjęcie, świętowane mogło być jedynie 10-lecie Ligi Obrony Powietrznej Państwa, organizacji, która już wtedy nie istniała.


Nazwa dokumentu: Uczniowie Szkoły Powszechnej w Sępólnie Krajeńskim podczas obchodów 10-lecia LOPP
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
Teczka (jednostki archiwalna): Wydarzenia i uroczystości szkolne
Numer ID: CATL 14 B / 22.5.3
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1933-05-14
Wytwórca: Szkoła Powszechna w Sępólnie Krajeńskim
Miejsce wytworzenia: Sępólno Krajeńskie
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępnił Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: szkolnictwo, Sępólno Krajeńskie, Szkoła Powszechna, LOPP, lata 30., Tydzień Lotniczy, ul. Jeziorna
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Wydarzenia i uroczystości szkolne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.