Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Wydarzenia i uroczystości szkolne”

 

Uczniowie Szkoły Powszechnej w Sępólnie Krajeńskim podczas pochodu przez miasto. Zdjęcie wykonano na ulicy Jeziornej

Kolekcja (zbiór/zespół): Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, Słowa kluczowe: II RP, szkolnictwo, Tydzień Szkoły Powszechnej, Sępólno Krajeńskie, lata 30., Szkoła Powszechna


"Tydzień Szkoły Powszechnej"- młodzież szkolna z transparentami, stojąca na ulicy Jeziornej. Fotografia została wykonana podczas niedzielnego przemarszu przez miasto, kończącego obchody. Hasła wypisane na transparentach nie są czytelne, jednak o ich treści można dowiedzieć się z Kroniki szkoły. Brzmiały one następująco: "Budujmy szkoły", "Przez oświatę do potęgi", "Złóż grosz na szkołę". W oddali po prawej stronie widać potężną bryłę budynku synagogi.


Nazwa dokumentu: Uczniowie Szkoły Powszechnej w Sępólnie Krajeńskim podczas pochodu przez miasto. Zdjęcie wykonano na ulicy Jeziornej
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
Teczka (jednostki archiwalna): Wydarzenia i uroczystości szkolne
Numer ID: CATL 14 B / 22.5.5
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1934-10-07
Wytwórca: Szkoła Powszechna w Sępólnie Krajeńskim
Miejsce wytworzenia: Sępólno Krajeńskie
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępnił Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: II RP, szkolnictwo, Tydzień Szkoły Powszechnej, Sępólno Krajeńskie, lata 30., Szkoła Powszechna
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Wydarzenia i uroczystości szkolne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.