Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Kroniki szkolne”

 

Kronika szkolna, lata 1935- 39

Kolekcja (zbiór/zespół): Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, Słowa kluczowe: Paweł Kalinowski, Sępólno Krajeńskie, Szkoła Powszechna, kronika, lata 30., szkolnictwo, II RP


Kronika Szkoły Powszechnej w Sępólnie Krajeńskim obejmuje okres od 15 stycznia 1935 roku (14 stycznia zamknięto poprzednią kronikę) do lipca 1939 roku (ostatnie wpisy). Zawiera ona 94 zapisane, nie ponumerowane strony. Część z nich jest jednak nieczytelna z powodu znacznego zniszczenia (prawdopodobnie zalania papieru jakimś płynem). Kronikę pisał Paweł Kalinowski, długoletni kierownik szkoły. Stanowi ona bardzo cenne źródło informacji nie tylko o życiu szkoły, ale całego powiatu sępoleńskiego. Autor opisuje w niej zmiany w strukturze organizacyjnej placówki, roszady kadrowe, wycieczki szkolne, pozalekcyjną działalność kulturalną i oświatową, święta i uroczystości szkolne, życie kulturalne miasta i okolic, sprawy związane z oświatą pozaszkolną, przebieg obchodów świąt państwowych i innych istotnych wydarzeń w ówczesnej historii miasta i okolicy. Kronika zawierała także kilkanaście zdjęć, z których część zaginęła. Pozostałe są niestety zupełnie nieczytelne.


Nazwa dokumentu: Kronika szkolna, lata 1935- 39
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
Teczka (jednostki archiwalna): Kroniki szkolne
Numer ID: CATL 14 B / 22.6.1
Sygnatura: brak
Autor: Paweł Kalinowski
Data wytworzenia: 1935-01-15 - 1939-07-31
Wytwórca: Szkoła Powszechna w Sępólnie Krajeńskim
Miejsce wytworzenia: Sępólno Krajeńskie
Typ dokumentu: kronika szkolna
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępnił Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: Paweł Kalinowski, Sępólno Krajeńskie, Szkoła Powszechna, kronika, lata 30., szkolnictwo, II RP
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Kroniki szkolne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.