Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Kroniki szkolne”

 

Kronika szkolna, lata 1915- 35

Kolekcja (zbiór/zespół): Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, Słowa kluczowe: szkolnictwo, Szkoła Powszechna, Sępólno Krajeńskie, Franciszek Grudziński, Paweł Kalinowski, Alfons Schulz, 20 w.


Okładka Kroniki Szkoły Powszechnej (przed odzyskaniem niepodległości- szkoły elementarnej) w Sępólnie Krajeńskim. Kronika zawiera 254 zapisane strony (z tego pierwszych 136 jest ponumerowanych). Jej autorami byli kolejni kierownicy (dyrektorzy) szkoły, w tym Franciszek Grudziński (od maja do grudnia 1920), Alfons Schulz (od 1920 do 1924 roku) i Paweł Kalinowski (od listopada 1924 roku). Kronika zaczyna się we wrześniu 1915 roku a kończy w styczniu 1935 roku. Wpisy dotyczą zarówno życia szkoły (zmiany organizacyjne i kadrowe, wycieczki szkolne, osiągnięcia uczniów, statystyki itp,), jak i życia kulturalnego, religijnego i politycznego miasta i powiatu sępoleńskiego (obchody świąt, inwestycje, działalność władz itp.). Kronika zawiera kilkanaście cennych fotografii (lata 1925- 35), które zeskanowano, opisano i umieszczono oddzielnie w archiwum. Kronika częściowo jest napisana w języku niemieckim.


Nazwa dokumentu: Kronika szkolna, lata 1915- 35
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
Teczka (jednostki archiwalna): Kroniki szkolne
Numer ID: CATL 14 B / 22.6.3
Sygnatura: brak
Autor: Franciszek Grudziński, Alfons Schulz, Paweł Kalinowski, inni
Data wytworzenia: 1915-09-01 - 1935-01-15
Wytwórca: Szkoła Powszechna w Sępólnie Krajeńskim
Miejsce wytworzenia: Sępólno Krajeńskie
Typ dokumentu: kronika szkolna
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępnił Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: szkolnictwo, Szkoła Powszechna, Sępólno Krajeńskie, Franciszek Grudziński, Paweł Kalinowski, Alfons Schulz, 20 w.
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Kroniki szkolne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.