Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Sępólno Krajeńskie- miasto i jego okolice” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Plac Wolności”

 

Wschodnia pierzeja rynku z hotelem "Fischer"

Kolekcja (zbiór/zespół): Sępólno Krajeńskie- miasto i jego okolice, Słowa kluczowe: 20 w., lata 20., II RP, Plac Wolności, hotel Fischer, Sępólno Krajeńskie, rynek


Wschodnia pierzeja sępoleńskiego rynku z hotelem "Fischer" na pierwszym planie. Budynek ten w okresie międzywojennym nabył Antoni Kucharski, później jego właścicielem był Paweł Wirkus. Hotel nosił wtedy nazwę "Pod Orłem". Po 1945 roku stanowił on siedzibę Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. Budynek ten obecnie nie istnieje. Na jego miejscu wybudowano nowy obiekt o funkcjach mieszkaniowo- usługowych. Pocztówka pochodzi z ok. 1920 roku.


Nazwa dokumentu: Wschodnia pierzeja rynku z hotelem "Fischer"
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Sępólno Krajeńskie- miasto i jego okolice
Teczka (jednostki archiwalna): Plac Wolności
Numer ID: CATL 14 C / 17.12.4
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1920-01-01 - 1920-12-31
Miejsce wytworzenia: Sępólno Krajeńskie
Typ dokumentu: kartka pocztowa
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępniła Irena Nikel
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: 20 w., lata 20., II RP, Plac Wolności, hotel Fischer, Sępólno Krajeńskie, rynek
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Plac Wolności"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.