Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Lutowo- wieś, jej mieszkańcy i ich życie” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Kościół parafialny”

 

Wnętrze kościoła w Lutowie- widok na ołtarze i ambonę

Kolekcja (zbiór/zespół): Lutowo- wieś, jej mieszkańcy i ich życie, Słowa kluczowe: ołtarz, kościół parafialny, Lutowo, lata 60., 20 w.


Wnętrze kościoła w Lutowie- widok na ołtarze i ambonę. Fotografię wykonano przed remontem związanym z wprowadzeniem w życie postanowień Soboru Watykańskiego II, prawdopodobnie w okresie pomiędzy 1960 a 1965 rokiem. Na stronie internetowej parafii w Lutowie o ołtarzach można przeczytać, co następuje: "Ołtarz główny konsekrowany przez Ks. Biskupa Stanisława Okoniewskiego w listopadzie 1929 roku. W środku wielkiego ołtarza jest płaskorzeźba Njświętszego Serca Pana Jezusa(dzieło profesora Zelke). Po bokach wśród korynckich kolumn stoją rzeźby Patronów Polski Św. Wojciecha i Św. Stanisława- Biskupa - Męczennika. Nad nią znajduje się płaskorzeźba Św. Barbary. Ołtarz boczny Matki Boskiej Szkaplerznej(olejny obraz w środku). Obraz ten był głównym ołtarzem starego Kościoła. U góry niewielki obraz Matki Boskiej Bolesnej. Apegenium haftowane-jedwabne. Tabernakulum jest drewniane, bogato złocone, w stylu barokowym." ( http://www.parafialutowo.pl/page7.php, dostęp 19 września 2013)


Nazwa dokumentu: Wnętrze kościoła w Lutowie- widok na ołtarze i ambonę
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Lutowo- wieś, jej mieszkańcy i ich życie
Teczka (jednostki archiwalna): Kościół parafialny
Numer ID: CATL 14 C / 24.2.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1960-01-01 - 1965-12-31
Miejsce wytworzenia: Lutowo
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępniła Irena Nikel
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: ołtarz, kościół parafialny, Lutowo, lata 60., 20 w.
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Kościół parafialny"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.