Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Lutowo- wieś, jej mieszkańcy i ich życie” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Kościół parafialny”

 

Kościół parafialny w Lutowie- wnętrze z widokiem na ambonę

Kolekcja (zbiór/zespół): Lutowo- wieś, jej mieszkańcy i ich życie, Słowa kluczowe: kościół parafialny, ambona, Lutowo, lata 60., 20 w.


Kościół parafialny w Lutowie- widok wnętrza świątyni z doskonale ujętą amboną. Fotografię wykonano przed remontem związanym z wprowadzeniem w życie postanowień Soboru Watykańskiego II, prawdopodobnie w okresie pomiędzy 1960 a 1965 rokiem. Według wskazań posoborowych ambona powinna znajdować się w pobliżu ołtarza. Zalecano także, żeby nie była ona zbyt rozbudowana ani umieszczona zbyt wysoko, tak aby nie odwracać uwagi wiernych.


Nazwa dokumentu: Kościół parafialny w Lutowie- wnętrze z widokiem na ambonę
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Lutowo- wieś, jej mieszkańcy i ich życie
Teczka (jednostki archiwalna): Kościół parafialny
Numer ID: CATL 14 C / 24.2.3
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1960-01-01 - 1965-12-31
Miejsce wytworzenia: Lutowo
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępniła Irena Nikel
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: kościół parafialny, ambona, Lutowo, lata 60., 20 w.
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Kościół parafialny"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.