Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Parafia pw. św. Wawrzyńca w Lutowie” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Duchowni oraz osoby związane z działalnością parafii”

 

Ks. Roman Barra w ogrodzie

Kolekcja (zbiór/zespół): Parafia pw. św. Wawrzyńca w Lutowie, Słowa kluczowe: Radzim, 20 w., Lutowo, Roman Barra


Ks. Roman Barra- kopia fotograficzna starszej, przedwojennej fotografii. Ks. Barra urodził się 1 marca 1890 roku w Kościerzynie. Święcenia kapłańskie przyjął 9 kwietnia 1916 roku. Od 12 maja 1925 roku aż do wybuchu wojny był proboszczem parafii w Lutowie (wcześniej pełnił funkcję wikariusza w Sępólnie, Debrznie i Złotowie). Aresztowany przez hitlerowców w dniu 28.09.1939 r., był więziony w obozie w Radzimiu, gdzie został rozstrzelany ok. 9.10.1939 r. Obecnie jego ciało spoczywa na cmentarzu parafialnym w Lutowie. Na odwrocie fotografii widnieje napis: "ks. proboszcz Roman Barra ur. 1-3-1890 r. zamordowany w Radzimiu k./ Kamienia Kr. w październiku 1939 r., Lutowo 20-9-1980 r."


Nazwa dokumentu: Ks. Roman Barra w ogrodzie
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Parafia pw. św. Wawrzyńca w Lutowie
Teczka (jednostki archiwalna): Duchowni oraz osoby związane z działalnością parafii
Numer ID: CATL 14 B / 32.1.4
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1980-01-01 - 1980-09-20
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępniła Irena Nikel
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: Radzim, 20 w., Lutowo, Roman Barra
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Duchowni oraz osoby związane z działalnością parafii"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.