Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Druki akcydensowe związane z Sępólnem Krajeńskim bądź jego mieszkańcami” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Papiery wartościowe”

 

Bon oszczędnościowy PKO

Kolekcja (zbiór/zespół): Druki akcydensowe związane z Sępólnem Krajeńskim bądź jego mieszkańcami, Słowa kluczowe: bon oszczędnościowy, PKO, lata 70., 20 w., komunizm, PRL


Bon oszczędnościowy PKO opiewający na kwotę 250 złotych, wypuszczony na podstawie zarządzenia Ministra Finansów z dnia 27 maja 1971 roku. Bon ten jest premiowy, co oznacza, że w ciągu 20- letniego okresu (od 1971 do 1991 roku) uczestniczyć on miał w 160 losowaniach premii. We wszystkich losowaniach miało zostać wylosowanych 336 000 bonów, a wartość premii miała wynieść 1 136 000 000 złotych. Ponieważ wypuszczono milion takich bonów, 1/3 z nich powinna zostać wylosowana. Niewylosowane bony miały zostać wykupione po dniu 30 czerwca 1991 roku po cenie nominalnej.


Nazwa dokumentu: Bon oszczędnościowy PKO
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Druki akcydensowe związane z Sępólnem Krajeńskim bądź jego mieszkańcami
Teczka (jednostki archiwalna): Papiery wartościowe
Numer ID: CATL 14 C / 8.3.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1971-01-01 - 1971-12-31
Wytwórca: Powszechna Kasa Oszczędności
Typ dokumentu: pokwitowanie
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępniła Irena Nikel
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: bon oszczędnościowy, PKO, lata 70., 20 w., komunizm, PRL
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Papiery wartościowe"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.