Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Szkoła Podstawowa w Lutowie” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Zdjęcia klasowe”

 

Uczniowie Szkoły Powszechnej w Lutowie- 1939 rok

Kolekcja (zbiór/zespół): Szkoła Podstawowa w Lutowie, Słowa kluczowe: Walter Grunert, Aleksander Wysiński, Nadleśnictwo Lutówko, Szkoła Powszechna, lata 30., II RP, szkolnictwo


Uczniowie Szkoły Powszechnej w Lutowie- fotografia wykonana prawdopodobnie latem 1939 roku. Trudno określić, kto znajduje się na fotografii i w jakich okolicznościach została ona zrobiona. Po prawej stronie widoczny jest mężczyzna w mundurze. Po naszywce na kołnierzu jego munduru (skrzyżowane liście i trzy romby) wiadomo, że jest to osoba piastująca funkcję nadleśniczego. Najbliższe nadleśnictwo znajdowało się w Lutówku, a latem 1939 roku tamtejszym nadleśniczym był Aleksander Wysiński (lata 1937-39). Inną osobą widoczną być może na fotografii jest Walter Grunert (stoi drugi od lewej strony?), kierownik szkoły w Lutowie, członek lutowskiego "Związku Rezerwistów WP" i koła "Polskiego Związku Zachodniego". W sierpniu 1939 roku Grunert został zmobilizowany i walczył w kampanii wrześniowej. Dostał się do niewoli niemieckiej pod Rytlem, jednak zwolniono go w czasie wojny. W 1945 roku wyjechał do Niemiec.


Nazwa dokumentu: Uczniowie Szkoły Powszechnej w Lutowie- 1939 rok
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Szkoła Podstawowa w Lutowie
Teczka (jednostki archiwalna): Zdjęcia klasowe
Numer ID: CATL 14 B / 35.1.3
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1939-05-01 - 1939-08-31
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępniła Irena Nikel
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Walter Grunert, Aleksander Wysiński, Nadleśnictwo Lutówko, Szkoła Powszechna, lata 30., II RP, szkolnictwo
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Zdjęcia klasowe"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.