Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Lutowo- wieś, jej mieszkańcy i ich życie” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Zespoły muzyczne i zabawy taneczne”

 

Zabawa taneczna w Lutowie

Kolekcja (zbiór/zespół): Lutowo- wieś, jej mieszkańcy i ich życie, Słowa kluczowe: codzienność, 20 w., lata 30., Antoni Dorsz, Lutowo, Paluchowo


Zabawa taneczna w Lutowie, w okolicach dzisiejszego boiska piłkarskiego, położonego poza zwartą zabudową wsi. Kiedyś miejscowa ludność nazywała to miejsce “Paluchowem”. Fotografię wykonano przed wojną, prawdopodobnie w latach 30. XX wieku. Rozpoznano na zdjęciu Antoniego Dorsza (tańczący w drugiej parze od prawej, spośród tych widocznych na pierwszym planie). Antoni Dorsz mieszkał w Polskiej Wiśniewce w powiecie złotowskim, wówczas znajdującej się po niemieckiej stronie granicy. Działał on w organizacjach polonijnych w Niemczech. Aresztowany przez hitlerowców, więziony w obozach koncentracyjnych, zmarł w 1942 roku w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen. Zdjęcie wykonano zapewne podczas odwiedzin u Marty Froehlke, jego krewnej, mieszkającej w Lutowie.


Nazwa dokumentu: Zabawa taneczna w Lutowie
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Lutowo- wieś, jej mieszkańcy i ich życie
Teczka (jednostki archiwalna): Zespoły muzyczne i zabawy taneczne
Numer ID: CATL 14 C / 24.3.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1930-01-01 - 1938-10-31
Miejsce wytworzenia: Lutowo
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępniłą Irena Nikel
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: codzienność, 20 w., lata 30., Antoni Dorsz, Lutowo, Paluchowo
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Zespoły muzyczne i zabawy taneczne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.