Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Druki akcydensowe związane z Sępólnem Krajeńskim bądź jego mieszkańcami” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Papiery wartościowe”

 

Obligacja 6% Pożyczki Narodowej na 50 zł w złocie

Kolekcja (zbiór/zespół): Druki akcydensowe związane z Sępólnem Krajeńskim bądź jego mieszkańcami, Słowa kluczowe: 20 w., lata 30., II RP, Lutowo, Jan Froehlke, finanse, obligacja


Obligacja 6% Pożyczki Narodowej na 50 zł w złocie. Obligacja nr 0119451 została wystawiona na Jana Froehlke z Lutowa. Obligacje zostały wyemitowane 2 stycznia 1934 roku.Początkowo planowano wypuszczenie pożyczki na 120 milionów złotych, jednak ostatecznie emisja wyniosła 350 milionów złotych. Pożyczkę wypuszczono w obligacjach imiennych o wartości 50, 100, 500 i 1000 złotych. Obligacje miały podlegać jednorazowemu wykupowi 2 stycznia 1944 roku. Obligacje przedawniły się po 30 latach od terminu płatności, 1 stycznia 1974 roku. Pierwszego kwietnia 1939 roku w obiegu były obligacje o wartości ponad 188 milionów złotych, które w związku z wybuchem wojny i późniejszymi zmianami ustrojowymi nie zostały wykupione. Ostatnia z 4 stron obligacji zawiera 20 kuponów odsetkowych, z których brakuje pierwszych 11 (najwidoczniej zostały one zrealizowane).


Nazwa dokumentu: Obligacja 6% Pożyczki Narodowej na 50 zł w złocie
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Druki akcydensowe związane z Sępólnem Krajeńskim bądź jego mieszkańcami
Teczka (jednostki archiwalna): Papiery wartościowe
Numer ID: CATL 14 C / 8.3.2
Sygnatura: brak
Autor: Minister Skarbu
Data wytworzenia: 1934-01-02
Wytwórca: Ministerstwo Skarbu
Miejsce wytworzenia: Warszawa
Typ dokumentu: dowód wpłaty
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępniła Irena Nikel
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: 20 w., lata 30., II RP, Lutowo, Jan Froehlke, finanse, obligacja
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Papiery wartościowe"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.