Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Paweł Kalinowski” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Listy”

 

List od (-) Sochaczewskiej

Kolekcja (zbiór/zespół): Paweł Kalinowski, Słowa kluczowe: lata 30., Paweł Kalinowski, II RP, szkolnictwo, Wołyń, Sochaczewska


Pierwsza z dwóch stron listu, napisanego przez (-) Sochaczewską, dawniej nauczycielkę w Szkole Powszechnej w Sępólnie Krajeńskim. Autorka pisze swój list z Wołynia, dziękując byłemu już przełożonemu za dodatek mieszkaniowy i składając mu relację z pierwszego miesiąca pobytu na Kresach (została tam najprawdopodobniej przeniesiona, w liście pada sformułowanie "przesiedlona posada"). Na samym końcu autorka prosi Pawła Kalinowskiego o nowiny ze szkoły i przesyła pozdrowienia całemu gronu pedagogicznemu.


Nazwa dokumentu: List od (-) Sochaczewskiej
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Paweł Kalinowski
Teczka (jednostki archiwalna): Listy
Numer ID: CATL 14 A / 7.8.1
Sygnatura: brak
Autor: Sochaczewska
Data wytworzenia: 1932-09-28
Miejsce wytworzenia: Wołyń
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępniła Grażyna Milachowska
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: lata 30., Paweł Kalinowski, II RP, szkolnictwo, Wołyń, Sochaczewska
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Listy"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.