Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Sępólno Krajeńskie- mieszkańcy i ich życie” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Fotografie z lat do 1920”

 

Mieszkanki Sępólna albo jego okolic

Kolekcja (zbiór/zespół): Sępólno Krajeńskie- mieszkańcy i ich życie, Słowa kluczowe: John Greve, 20 w., rodzina Heldtów, Sępólno Krajeńskie, Zempelburg


Na zdjęciu uwiecznione zostały trzy młode kobiety, może nawet bardziej dziewczęta, związane jakoś z rodziną Heldtów, pochodzącą z Włościborza. Fotografię wykonano w Atelier Fotograficznym John Greve, prawdopodobnie w filii zakładu w Sępólnie Krajeńskim. Jak można się dowiedzieć z informacji zawartej na zdjęciu, Atelier Fotograficzne John Greve w Chojnicach (Konitz) miało swoje filie w Tucholi (Tuchel), Człuchowie (Schlochau) i Sępólnie (Zempelburg). Filia w Sępólnie mieściła się przy dzisiejszej ulicy Wojska Polskiego (wtedy Berlinerstasse). Fotografia bez wątpienia pochodzi sprzed 1939 roku, a niemieckie nazewnictwo i pewne cechy zdjęcia sugerują, że może ona pochodzić i sprzed 1920 roku. Datowanie tej fotografii jest niepewne.


Nazwa dokumentu: Mieszkanki Sępólna albo jego okolic
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Sępólno Krajeńskie- mieszkańcy i ich życie
Teczka (jednostki archiwalna): Fotografie z lat do 1920
Numer ID: CATL 14 C / 5.1.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1900-01-01 - 1939-12-31
Wytwórca: John Greve Photographische Atelier
Miejsce wytworzenia: Sępólno Krajeńskie (Zempelburg)
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępniła Edyta Maćkowska
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: John Greve, 20 w., rodzina Heldtów, Sępólno Krajeńskie, Zempelburg
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Fotografie z lat do 1920"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.