Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Z dziejów służby zdrowia w Sępólnie Krajeńskim” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Służba zdrowia w Sępólnie Krajeńskim, lata 1945-89”

 

Dostawa darów z Amerykańskiego Czerwonego Krzyża- zdj. 1/2

Kolekcja (zbiór/zespół): Z dziejów służby zdrowia w Sępólnie Krajeńskim, Słowa kluczowe: Elżbieta Dorsz, Dolewska, Wartecka, lata 40., Sępólno Krajeńskie, służba zdrowia


Rynek w Sępólnie Krajeńskim, marzec 1947 roku. Przywóz darów z Amerykańskiego Czerwonego Krzyża dla Polskiego Czerwonego Krzyża. Rozpoznani na zdjęciu- pierwsza z lewej, w białym kitlu, być może (-) Wartecka, druga w białym kitlu z lewej strony- Elżbieta Dorsz (z domu Ostrowska), obok niej stoi (-) Dolewska (księgowa?). W środku, w mundurze, stoi amerykański żołnierz. Na ścianie budynku widoczna tablica "Przychodnia Lecznicza, czynna codziennie od (nieczytelne) w soboty od 8-13tej".


Nazwa dokumentu: Dostawa darów z Amerykańskiego Czerwonego Krzyża- zdj. 1/2
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Z dziejów służby zdrowia w Sępólnie Krajeńskim
Teczka (jednostki archiwalna): Służba zdrowia w Sępólnie Krajeńskim, lata 1945-89
Numer ID: CATL 14 C / 23.6.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1947-03-01 - 1947-03-31
Miejsce wytworzenia: Sępólno Krajeńskie
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępniła Aleksandra Lewandowska
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: Elżbieta Dorsz, Dolewska, Wartecka, lata 40., Sępólno Krajeńskie, służba zdrowia
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Służba zdrowia w Sępólnie Krajeńskim, lata 1945-89"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.