Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Nadleśnictwo Lutówko” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Leśniczówki”

 

Pocztowcy z Sępólna Krajeńskiego z wizytą w leśnictwie Gaj

Kolekcja (zbiór/zespół): Nadleśnictwo Lutówko, Słowa kluczowe: lata 30., Gaj, leśniczówka, poczta, Bernard Pietruszewski, Sępólno Krajeńskie, Maksymilian Kieruj


Pocztowcy z Sępólna Krajeńskiego z wizytą w leśnictwie Gaj. Wizyta była częścią wycieczki do Lutówka. Z tyłu, w drzwiach, widoczny jest leśniczy Maksymilian Kieruj. Chłopiec na pierwszym planie to Wacław Kieruj, syn Maksymiliana. Na zdjęciu rozpoznano także pierwszą osobę stojącą z lewej strony- jest to Jan Merchel, listonosz z Lutówka. Jedyny mężczyzna w cywilnym ubraniu to naczelnik poczty z Sępólna Krajeńskiego lub Kamienia Krajeńskiego- źródła nie są tutaj zgodne. W pracy Leszka Skazy "Lutówko. Szkice z dziejów wsi i sołectwa" mężczyzna na tym zdjęciu został opisany jako "naczelnik Poczty w Sępólnie", natomiast w publikacji "Kamień Krajeński w latach 1920-39" Tomasza Fiałkowskiego w opisie fotografii napisano, że mężczyzna ten to Bernard Pietruszewski, Naczelnik Kamieńskiego Urzędu Pocztowego.


Nazwa dokumentu: Pocztowcy z Sępólna Krajeńskiego z wizytą w leśnictwie Gaj
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Nadleśnictwo Lutówko
Teczka (jednostki archiwalna): Leśniczówki
Numer ID: CATL 14 B / 30.2.2
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1937-01-01 - 1937-12-31
Miejsce wytworzenia: Leśniczówka Gaj
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępnił Eugeniusz Adamczyk
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: lata 30., Gaj, leśniczówka, poczta, Bernard Pietruszewski, Sępólno Krajeńskie, Maksymilian Kieruj
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Leśniczówki"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.