Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Paweł Kalinowski” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Listy”

 

List od kuzynki Heleny

Kolekcja (zbiór/zespół): Paweł Kalinowski, Słowa kluczowe: lata 40., życie towarzyskie, Chojnice, Paweł Kalinowski


Pierwsza z 2 stron listu od kuzynki Heleny, napisanego w Chojnicach, 29 czerwca 1945 roku. Autorka listu na początku informuje, że w tym roku miała nadzieję osobiście złożyć jubilatowi życzenia, ale choroba krewnej nie pozwala jej na przyjazd. Następnie składa życzenia, m.in. "zdrowia, pomyślności i najobfitszych łask Bożych". Dalej autorka zapewnia, że przyjedzie zapewne na początku wakacji w sobotę i niedzielę. Informuje, że od 4 tygodni ma własne dwupokojowe mieszkanie (ze wspólną kuchnią) i w związku z tym czuje się teraz, "jak gdyby w pałacu mieszkała". Na samym końcu autorka załącza pozdrowienia.


Nazwa dokumentu: List od kuzynki Heleny
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Paweł Kalinowski
Teczka (jednostki archiwalna): Listy
Numer ID: CATL 14 A / 7.8.3
Sygnatura: brak
Autor: kuzynka Helena
Data wytworzenia: 1945-06-29
Miejsce wytworzenia: Chojnice
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępniła Grażyna Milachowska
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: lata 40., życie towarzyskie, Chojnice, Paweł Kalinowski
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Listy"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.