Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Sępólno Krajeńskie- miasto i jego okolice” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dworzec kolejowy”

 

1892 r. Budowa linii kolejowej

Kolekcja (zbiór/zespół): Sępólno Krajeńskie- miasto i jego okolice, Słowa kluczowe: transport, Sępólno, kolej, inwestycje, wiek XIX


Na fotografii prace przy budowie linii kolejowej na odcinku sępoleńskim. W 1892 roku dyrekcja kolei w Bydgoszczy otrzymała od Pruskiego Ministerstwa ds. Kolei zlecenie budowy odcinka kolejowego na trasie: Nakło - Sępólno - Chojnice. W inwestycji tej uczestniczył w znaczącym wymiarze mieszkaniec Sępólna - Juliusz Berger. Sępólno Z dniem 1.10.1894 r. otrzymało Sępólno linię kolejową Nakło - Chojnice. Przy stacji kolejowej wybudowały się równocześnie w ciągu ostatnich lat trzech dwa tartaki parowe, które z łatwością będą mogły wysyłać deski. Stacja jest oddalona od miasta około 1,5 km. W celu ułatwienia dojścia do stacji władze miejskie zrobiły chodnik od Hotelu Kowalewskiego przez rzekę Sępoleńkę za cenę 800 marek. Planuje się oświetlenie ulicy. (Kronika Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sępólnie)


Nazwa dokumentu: 1892 r. Budowa linii kolejowej
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Sępólno Krajeńskie- miasto i jego okolice
Teczka (jednostki archiwalna): Dworzec kolejowy
Numer ID: CATL 14 C / 17.3.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1892
Miejsce wytworzenia: Sępólno Krajeńskie
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Kraj.
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: transport, Sępólno, kolej, inwestycje, wiek XIX
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dworzec kolejowy"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.