Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Sępólno Krajeńskie- miasto i jego okolice” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Pomnik Wdzięczności Chrystusa Króla”

 

Pomnik Wdzięczności Chrystusa Króla

Kolekcja (zbiór/zespół): Sępólno Krajeńskie- miasto i jego okolice, Słowa kluczowe: 20 w., pomnik, Sępólno Krajeńskie, pocztówka, lata 30.


Pomnik Wdzięczności Chrystusa Króla powstał z inicjatywy księdza Emanuela Grudzińskiego (proboszcza parafii sępoleńskiej) z okazji dwudziestej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Za realizację odpowiedzialny był starosta Robakowski. Pomnik został wzniesiony na zboczu cmentarza katolickiego, na rozdrożu dróg do Chojnic i Tucholi - ul. Piłsudskiego (obecnie ul. T. Kościuszki), dnia 28 sierpnia 1938 r., a zburzony przez Niemców w okresie 29 września 1939 r. do 27 października 1939 r. Wykonawcami pomnika byli artyści rzeźbiarze Ignacy Zelek i Wojciech Durek z Torunia.


Nazwa dokumentu: Pomnik Wdzięczności Chrystusa Króla
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Sępólno Krajeńskie- miasto i jego okolice
Teczka (jednostki archiwalna): Pomnik Wdzięczności Chrystusa Króla
Numer ID: CATL 14 C / 17.6.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1938 - 08 --- 1939 - 10
Wytwórca: Drukarnia i Księgarnia Polska - Sępólno Krajeńskie
Miejsce wytworzenia: Sępólno Krajeńskie
Typ dokumentu: kartka pocztowa
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępniła Elżbieta Skibińska
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: 20 w., pomnik, Sępólno Krajeńskie, pocztówka, lata 30.
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
http://dlibra.karta.org.pl/catl/dlibra/docmetadata?id=13277&from=publication
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Pomnik Wdzięczności Chrystusa Króla"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.