1923. List do Maksymiliana Kasprowicza ze Związku Zawodowego Drukarzy i Pokrewnych Zawodów w Polsce Okręgu Grudziądzkiego- str. 2/2. AB A/1.1.3
Kolekcja (zbiór/zespół): Agnieszka i Maksymilian Kasprowiczowie, Słowa kluczowe: drukarnia, II RP, przedsiębiorczość, Chojnice, lata 20.
List do Maksymiliana Kasprowicza ze Związku Zawodowego Drukarzy i Pokrewnych Zawodów w Polsce Okręgu Grudziądzkiego. Jest to odpowiedź na list Kasprowicza. Omawiana jest w nim kwestia strajku w drukarni Władysława Juliusza Schreibera w Chojnicach, który- jak zdaje się sugerować treść korespondencji- mógł być spowodowany zwolnieniami pracowników. Schreiber był wydawcą m.in. "Dziennika Chojnickiego", w którym pracował w tym czasie Maksymilian Kasprowicz. Wydaje się, że Kasprowicz odgrywał w tym strajku istotną rolę. Na marginesie listu na drugiej stronie prawdopodobnie autor listu dopisał, że przedstawiciel Związku spotkał się z redaktorem z Chojnic (niewymieniony z nazwiska) i że przedstawiciele Związku będą pertraktować z Władysławem Juliuszem Schreiberem.
Nazwa dokumentu: 1923. List do Maksymiliana Kasprowicza ze Związku Zawodowego Drukarzy i Pokrewnych Zawodów w Polsce Okręgu Grudziądzkiego- str. 2/2. AB A/1.1.3
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Agnieszka i Maksymilian Kasprowiczowie
Teczka (jednostki archiwalna): Maksymilian Kasprowicz-dokumenty różne
Numer ID: CATL 14 A / 13.3.14
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1923 - 08 - 10
Wytwórca: Związek Zawodowy Drukarzy i Pokrewnych Zawodów w Polsce Okręgu Grudziądzkiego
Miejsce wytworzenia: Grudziądz
Typ dokumentu: korespondencja
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: drukarnia, II RP, przedsiębiorczość, Chojnice, lata 20.
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscu
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Maksymilian Kasprowicz-dokumenty różne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.