Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Agnieszka i Maksymilian Kasprowiczowie” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Agnieszka Kasprowicz- dokumenty różne”

 

1945. Podanie Agnieszki Kasprowicz o uwolnienie jej braci Aleksego i Stanisława Hermannów- str. 1/2. AB A/1.1.47

Kolekcja (zbiór/zespół): Agnieszka i Maksymilian Kasprowiczowie, Słowa kluczowe: lata 40., Sępólno Krajeńskie, życie codzienne, okupacja niemiecka, II Wojna Światowa


Podanie Agnieszki Kasprowicz o uwolnienie jej braci Aleksego i Stanisłąwa Hermannów, którzy 18 lutego 1945 roku zostali zabrani przez milicjanta i żołnierza radzieckiego. Agnieszka Kasprowicz opisuje tu losy braci w czasie niemieckiej okupacji i przedstawia sytuację ich rodzin po aresztowaniu mężczyzn.


Nazwa dokumentu: 1945. Podanie Agnieszki Kasprowicz o uwolnienie jej braci Aleksego i Stanisława Hermannów- str. 1/2. AB A/1.1.47
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Agnieszka i Maksymilian Kasprowiczowie
Teczka (jednostki archiwalna): Agnieszka Kasprowicz- dokumenty różne
Numer ID: CATL 14 A / 13.5.5
Sygnatura: brak
Autor: Kasprowicz, Agnieszka
Data wytworzenia: 1945 - 03 - 17
Wytwórca: brak wytwórcy
Miejsce wytworzenia: Sępólno Krajeńskie
Typ dokumentu: podanie
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: lata 40., Sępólno Krajeńskie, życie codzienne, okupacja niemiecka, II Wojna Światowa
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Agnieszka Kasprowicz- dokumenty różne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.