Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Brunon Borlik” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Brunon Borlik”

 

Zaświadczenie o złożeniu zeznań

Kolekcja (zbiór/zespół): Brunon Borlik, Słowa kluczowe: obóz w Radzimiu, II Wojna Światowa, Brunon Borlik, przesłuchanie


Zaświadczenie wystawione przez Wydział Śledczy Milicji Obywatelskie w Sępólnie, w dniu 29 marca 1945 r. z przesłuchania Brunona Borlika - więźnia obozu w Radzimiu, który w czasie egzekucji został postrzelony w szyję. Brunon Borlik padł ranny na ziemię i udał zabitego. Oprawcy przenieśli go wraz z zabitymi towarzyszami i wrzucili do wykopanego dołu. Po oddaleniu się Niemców B. Borlik wyszedł z dołu. Resztę wojny ukrywał się w domu rodzinnym przy ul. Jeziornej w Sępólnie oraz u swojej siostry w Łobżenicy.


Nazwa dokumentu: Zaświadczenie o złożeniu zeznań
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Brunon Borlik
Teczka (jednostki archiwalna): Brunon Borlik
Numer ID: CATL 14 A / 6.1.1
Sygnatura: brak
Autor: Kierownik Wydziału Śledczego
Data wytworzenia: 1945-03-29
Wytwórca: Komenda Milicji Obywatelskiej
Miejsce wytworzenia: Sępólno
Typ dokumentu: zaświadczenie
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępniła Maria Walczykowska
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: obóz w Radzimiu, II Wojna Światowa, Brunon Borlik, przesłuchanie
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Brunon Borlik"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.