Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Paweł Kalinowski” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Fotografie”

 

Paweł Kalinowski - 1916

Kolekcja (zbiór/zespół): Paweł Kalinowski, Słowa kluczowe: szkolnictwo, 1916, Sępólno, Paweł Kalinowski


Paweł Kalinowski - fotografia wykonana w roku 1916. Paweł Kalinowski urodził się 8 sierpnia 1887 roku w Borzechowie koło Stargardu Gdańskiego. Ukończył Królewskie Katolickie Seminarium Nauczycielskie w Bydgoszczy oraz dodatkowe studia nauczycielskie w Pile. Od 1 września 1924 r. decyzją Kuratorium Oświaty w Toruniu został powołany na stanowisko kierownika Szkoły Powszechnej w Sępólnie Krajeńskim. Po wybuchu II wojny światowej został wywieziony do obozu w Oranienburgu. Ocalony. W 1945 ponownie obejmuje stanowisko kierownika szkoły. W 1948 zostaje przeniesiony w stan spoczynku. Paweł Kalinowski był jednym z inicjatorów powstania w Sępólnie Pomnika Chrystusa Króla. Należał do 15 stowarzyszeń. Za swoją pracę otrzymał: Medal Dziesięciolecia Odzyskania Niepodległości, Odznaczenie Papieża Piusa XI Pro Ecclesia et Pontifice, Srebrny Krzyż Zasługi, Krzyż Srebrny Powstańców i Wojaków. Przez szereg lat prowadził kronikę szkolną. Zmarł 27 maja 1957 r.


Nazwa dokumentu: Paweł Kalinowski - 1916
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Paweł Kalinowski
Teczka (jednostki archiwalna): Fotografie
Numer ID: CATL 14 A / 7.2.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1916-01-01 - 1916-12-31
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępniła Grażyna Milachowska
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: szkolnictwo, 1916, Sępólno, Paweł Kalinowski
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Fotografie"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.