Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Książki » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Książki i broszury” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Książki i broszury”

 

1915. "Na grobach ojców"

Kolekcja (zbiór/zespół): Książki i broszury, Słowa kluczowe: 1915, Sępólno Krajeńskie, Emanuel Grudziński, Bobowski Feliks


"Na grobach ojców" - rymowany obrazek sceniczny autorstwa Feliksa Bobowskiego (1873–1936 ; działacz społeczno-narodowy), wydany drukiem jako 156 tomik popularnej biblioteczki poznańskiej “Naród sobie”, Poznań 1930 r. Sceniczna przeróbka tego poematu przeznaczona była dla zespołów pragnących uczcić w styczniu 1930 r. rocznicę dziesięciolecia wyzwolenia Pomorza. W epilogu wprowadził autor na scenę duchy postaci historycznych, a zakończył sceną wkroczenia wojsk polskich na rynek toruński. Zawiera 36 stron tekstu i 18 stron nut pieśni patriotycznych. W dolnym prawym rogu znajduje się pieczęć: Ks. Emanuel Grudziński Sępólno / Pomorze


Nazwa dokumentu: 1915. "Na grobach ojców"
Dział: Książki
Kolekcja (zbiór/zespół): Książki i broszury
Teczka (jednostki archiwalna): Książki i broszury
Numer ID: CATL 14 F / 41.1.1
Sygnatura: brak
Autor: Bobowski Feliks
Data wytworzenia: 1915
Miejsce wytworzenia: Toruń
Typ dokumentu: broszura
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: 1915, Sępólno Krajeńskie, Emanuel Grudziński, Bobowski Feliks
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Książki i broszury"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.