Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Sępólno Krajeńskie- miasto i jego okolice” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Budynek szkolny przy ulicy Jeziornej”

 

Szkoła Wydziałowa w Sępólnie

Kolekcja (zbiór/zespół): Sępólno Krajeńskie- miasto i jego okolice, Słowa kluczowe: ul. Jeziorna, Szkoła Wydziałowa, szkolnictwo, lata 30., II RP, Sępólno Krajeńskie


Zdjęcie budynku z roku 1930. Po odzyskaniu niepodległości w 1920 roku w gmachu przy ulicy Jeziornej 3 mieściła się Szkoła Wydziałowa. Na rzecz szkoły władze lokalne opłacały 1/3 kosztów osobowych i rzeczowych. W latach 1920-1931 jej kierownikiem był ks. Wojciechowski. Do roku 1925 do szkoły uczęszczały dzieci w większości narodowości niemieckiej, niemal połowa nauczycieli była także narodowości niemieckiej. W wyniku kryzysu gospodarczego i pogłębiających się trudności finansowych z jej utrzymaniem, z dniem 31 lipca 1931 roku szkoła została zlikwidowana, a uczniowie zmuszeni byli dojeżdżać do gimnazjum w Chojnicach. Od roku szkolnego 1931/32 mieściły się w tym gmachu tylko klasy (od IV do VII) szkoły powszechnej.


Nazwa dokumentu: Szkoła Wydziałowa w Sępólnie
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Sępólno Krajeńskie- miasto i jego okolice
Teczka (jednostki archiwalna): Budynek szkolny przy ulicy Jeziornej
Numer ID: CATL 14 C / 17.13.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1930-03-01 - 1930-11-30
Miejsce wytworzenia: Sępólno Krajeńskie
Typ dokumentu: kartka pocztowa
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: ul. Jeziorna, Szkoła Wydziałowa, szkolnictwo, lata 30., II RP, Sępólno Krajeńskie
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Budynek szkolny przy ulicy Jeziornej"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.