Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Sępólno Krajeńskie- miasto i jego okolice” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Budynek szkolny przy ulicy Jeziornej”

 

Szkoła przy ul. Jeziornej w Sępólnie

Kolekcja (zbiór/zespół): Sępólno Krajeńskie- miasto i jego okolice, Słowa kluczowe: szkolnictwo, ul. Jeziorna, Haupschule, Zempelburg, lata 40., Sępólno Krajeńskie, okupacja


Pocztówka pochodzi z drukarni Otto Oswalda, około 1943 roku. W czasie II wojny światowej, od 1 kwietnia 1940 roku, znajdowała się tu Mittelschule (czyli niższa szkoła średnia, po ukończeniu IV klasy szkoły powszechnej), a od roku szkolnego 1941/42 mieściła się tu Hauptschule, czyli tzw. Szkoła Główna przeznaczona dla uczniów klas V-VIII szkoły powszechnej.


Nazwa dokumentu: Szkoła przy ul. Jeziornej w Sępólnie
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Sępólno Krajeńskie- miasto i jego okolice
Teczka (jednostki archiwalna): Budynek szkolny przy ulicy Jeziornej
Numer ID: CATL 14 C / 17.13.2
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1942-05-01 - 1943-09-30
Wytwórca: Drukarnia Otto Oswald
Miejsce wytworzenia: Sępólno
Typ dokumentu: kartka pocztowa
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, udostępnił Marian Hermann
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: szkolnictwo, ul. Jeziorna, Haupschule, Zempelburg, lata 40., Sępólno Krajeńskie, okupacja
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Budynek szkolny przy ulicy Jeziornej"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.